Biogramy żołnierzy, członków oraz współpracowników Zgrupowania Oddziałów cichociemnego mjr. Hieronima Dekutowskiego „Zapory”. W tym spisie znajdują się nazwiska osób związanych „Zaporczykami” zarówno w okresie niemieckiej okupacji, jak i w trakcie drugiej partyzantki antykomunistycznej. Warto zaznaczyć, że lista jest niepełna, a biogramy są regularnie aktualizowane o nowe nazwiska.


A

 

Adamczyk Mieczysław „Sęp” Adamski Bogumił „Tygrys”
Albin Bronisław „Wicher” Aleksiejczuk Bazyli „Bambuła”

B

Banucha Bronisław „Bronek” Barzycki Henryk „Hiszpan”
Białosz Stanisław „Szerszeń” Bielecki Stanisław „Kania”
Bieniaszkiewicz Ireneusz „Bey” Bieńko Henryk „Piorun”
Binięda Stanisław „Waluś” Błaszczak Władysław „Żbik”
Bodzak Marian „Raby” Bojarski Józef „Szufladka”
Brodaczewski Dominik „Wróbel” Broński Zdzisław „Uskok”
Brodaczewski Dominik „Wróbel” Broński Zdzisław „Uskok”
Bukowski Edward „Budzik” Burek Edward „Lemoniadka”

C

Ceran Czesław „Witoldzik” Chapski Andrzej „Szyna”
Ciekot Henryk „Lis” Ciołek Stanisław „Lew”
Ciupak Edward „Mały” Ciżmiński Marian „Wydra”
Cynke Jan „Piotruś” Czuba Stanisław „Wojciech”

D

Dekutowski Hieronim „Zapora” Dębniak Aleksander „Rosa”
Domański Jan „Boy”
Duma Roman „Roman” Dziachan Michalina „Sikorka”

F

Falkiewicz Stanisław „Ryś” Figiel Tadeusz „Iskra”
Flisiak Jan „Chłopicki” Frankiewicz Kazimierz „Muszka”
Fryze Jerzy „Kmicic”

G

Gabriołek Stanisław „Grot” Gajewski Bronisław „Orzech”
Gajewski Tadeusz „Nagan” Gałuszka Kazimierz „Grab”
Gąsiorowski Wacław „Orlik” Głowienka Wojciech „Mucha”
Grela Bolesław „Boa” Gromont Zbigniew „Lew”
Groński Roman „Żbik”

H

Harasim Zdzisław „Kwiatek” Harasimowicz Edward „Biały”

I

J

K

Kalisiewicz Stefan „Stefan” Kędzior Konstanty „Dąb”
Klocek Czesław „Wilczek” Klocek Marian „George”
Kłyś Józef „Rejonowy” Kochanowska Izabella „Błyskawica”
Kocoń Jan „Ryś” Kocoń Przemysław „Alembik”
Kokoszka Jan „Ryś” Kolasiński Józef „Chińczyk”
Kopaczewski Antoni „Lew” Kostrzewski Mieczysław „Gad”
Kozłowski Stanisław „Staś” Krupa Jerzy „Burza”
Kuropatwa Jan „Murzyn” Kwiatkowski Jan „Kapliczka”
Kuchciewicz Adam Stanisław „Wiktor” Kuchniczak Romuald Leon „Konrad”
Kuligowska-Cel Janina „Niusia”  Kuśnierz Maria „Mucha”

L

Lewandowski Franciszek „Dąb”
Lis Stanisław Lis Wojciech „Mściciel”

Ł

Łukasz Stanisław „Siew”

M

Malinowski Mikołaj „Mikołaj” Malesa Jan „Janek”
Marczewski Stanisław „Tadek” Marek Stefan „Knotek”
Matysiak Zbigniew „Kowboj” Mazurek Stanisław „Kajtek”
Miatkowski Jerzy „Zawada” Michota Bronisław „Świerk”
Miksza Tadeusz „Wampir” Mordoń Eugeniusz „Gitarka”
Mrozik Józef „Józek”

N

Nagnajewicz-Woś Barbara „Krysia” Nieleszczuk Wacław „Sokół”
Niezgoda Józef „Orzeł”

NN

NN Jerzy „Góral”

O

Opoka Bronisław „Olap” Orzeł Jan „Promień”

P

Pastuszak Józef „Lalka”
Pawełczak Janusz „Głaz” Pawełczak Jerzy „Jur”
Pawełczak Marian „Morwa” Pelak Tadeusz „Junak”
Piasecki Czesław „Agawa” Piątkowski Czesław „Stary”
Piechota Stanisław „Orzeł” Piżewicz Bohdan „Dyzio”
Podkładek Józef „Brzoza” Podkowik Zbigniew „Faraon”
Ponieważ Mieczysław „Sokół” Przybylski Eugeniusz „Achilles”

R

 

Radwański Tadeusz „Kostek” Ronduda Lucjan „Lutek”
Rusch January „Kordian” Rusin Aleksander „Olek”
Rusin Jan „Jastrząb” Rusinek Eugeniusz „Kalina”

S

Siekaczyński Eugeniusz „Ślipek” Smok Mieczysław „Bufor”
Smyk Mieczysław „Żulik” Sochacki Zbigniew „Zbyszek”
 Sołtys Stefan „Szydło” Sowa Czesław „Sajko”
Staniulewicz Stanisław „Maciuś” Stefańczyk Kazimierz „Sokół”
Stefański Jerzy „Cedur” Strycharczyk Konrad „Słowik”
Suchodolski Ryszard „Ajek” Sulewski Zbigniew „Irena”
Supryn Ryszard „Oliwa” Surdacki Kwiryn „Felek”
Surdacki Leon „Korzonek” Suszek Marian „Cichy”
Szindler Tadeusz „Puma” Szymanowski Mieczysław „Wampir”

T

Toporowski Bolesław „Orlicz” Tudruj Edmund „Mundek”
Tylus Edward „Lotny” Tyra Walerian „Walerek”

U

W

Wajler Czesław „Chmura” Wajler Leonard „Jeleń”
Wanat Zdzisław „Lwowiak”
Wasilewski Arkadiusz „Biały” Wilk Mieczysław „Wilczek”
Winiarczyk Zygmunt „Szerszeń” Wiśniewski Zygmunt „Szczepko”
Witek Zygmunt „Mewa” Wnuk Genowefa „Ciotka”
Wnuk Stanisław „Opal” Woźniak Kazimierz „Szatan”
Wójcik Karol „Drut” Wójcik Marian „Rota”

Z

 

Zieniewicz Ryszard „Drań”
Ziółek Zygmunt „Szlak” Zwolak Piotr „Junior”

Ż

Żak Feliks Żelazny Szczepan „Żaba”